Nedavno ste si lahko ogledali celotni dokumentarni film režiserja Mitje Okorna, ki niza pričevanja ljudi, ki so preboleli covid-19. Film je požel veliko zanimanja, mnogi so začeli na to zahrbtno bolezen gledati drugače. Spet drugi so se ob film spotaknili in obtožili Okorna, da je predstavil le eno plat zgodbe. Sam je namreč tudi povedal, da je javno prosil, naj se javijo tisti, ki so utrpeli posledice cepljenja in naj ga povežejo z vsaj eno takšno osebo, a se ni nihče javil.
Mitja Okorn je v okviru kampanje “Nalezimo se dobrih navad – cepimo se” predstavil osebne zgodbe posameznikov s težjim potekom bolezni, ki še vedno čutijo posledice. Preden je začel film snemati sam ni bil cepljen. “Jaz nisem bil cepljen, ker so me poklicali s strani Vlade RS, da naj to naredim. Jaz sem rekel: Jaz sem vaša ciljna publika.” Najprej si je dejal, da mora prepričati sebe, ali se je vredno cepiti. In edini način za to je bil slišati zgodbe ljudi, ki so bili močno in trajno prizadeti zaradi posledic covida-19.
Morda bi bila lahko katera izmed teh zgodb tudi vaša ali pa zgodba vaših staršev, sorodnikov, znancev, prodajalca sadja v soseski ali mimoidočega na cesti. Čeprav številke zelo zgovorno kažejo, da gorijo rdeči alarmi, pa se posameznika velikokrat ne dotaknejo, dokler ni sam soočen z boleznijo, morda celo s hudim potekom in dolgim zdravljenjem. Gledalci se lahko skozi resnične zgodbe posameznikov seznanijo s posledicami prebolevanja covida in razmislijo o lastnem vedenju in ravnanju.
Vse relevantne informacije o cepljenju najdete na spletnem mestu Cepimo se – Cepimo se.
Sara Kovač/Nova24TV, vir: GOV