Na Ankaranskem polotoku je edini sredozemski slani travnik v Sloveniji in eden redkih na vzhodni jadranski obali. Nahaja se med Sv. Katarino in Sv. Nikolajem. To je edinstven primer morskega obrežja, ki ni strmo, kamnito ali peščeno, temveč muljasto, vlažno in plitvo. Travnik je za obiskovalce dostopen po dvignjeni leseni učni pešpoti. V posebnem predstavitvenem bazenu (koritu) so na ogled ostanki lupin školjk in polžev iz pokopališča školjk pri Sv. Katarini, navaja Turistično informacijski center Ankaran. Slani travnik je obrežni močvirski ekosistem izjemne ekološke vrednosti in je zato tudi del omrežja Natura 2000.
Obalno pešpot predstavlja lesen mostovž preko slanega travnika, dolg 600 m, ki se na Sv. Katarini zaključi s 105 m dolgo kamnito potjo s fitnesom na prostem, javno razsvetljavo in urbano opremo kot dodano vrednostjo za športnike in rekreativce.
“Postanek na poti je lahko telovadnica na prostem na Sv. Katarini, kjer lahko svojo spretnost in vzdržljivost preizkusite na različnih telovadnih napravah,”pa predlagajo ankaranski občinarji.
Projekt Čez slani travnik je Občina Ankaran v sodelovanju z Društvom za opazovanje in preučevanje ptic Slovenije uspešno prijavila na Las Istre ter zanj pridobila sofinanciranje Evropskega sklada za regionalni razvoj. Slednje vključuje nadgradnjo obalne pešpoti med središčem Ankarana in ŠRP Sv. Katarina z namestitvijo urbane opreme za športnorekreacijske aktivnosti, lesenih klopi in razsvetljave ter postavitev informacijskih tabel, so sporočili iz občine.
Spletno uredništvo, vir: Občina Ankaran